Header Ads Widget

test banner

YAYIN VE YÖNETİM KURULU

Münferit Fikir Platformu ilk olarak “Münferit Müslümanlar” adıyla Temmuz 2018’de kurulduğunda bir Yayın ve Yönetim Kurulu yoktu. Bloga gönderilen tüm yazılar hiçbir elekten geçirilmeden İsa Hafalır tarafından doğrudan yayınlanıyordu. 

YYK ise 10 Ocak 2019 tarihinde Twitter üzerinden yapılan duyuru sonrası platformu takip eden okuyuculardan geri dönüş yapan herkesin kabulüyle kuruldu. Platformun ismi ve logosu da Twitter üzerinden yapılan anketlerle belirlenmişti.

YYK kararlarını oy çokluğu ile almaktadır. Yeni üye alımı mümkündür. Proje ve yeni fikirlerle “yazarlığın” da ötesinde katkı sunmak isteyen kişilere kapımız açıktır.

Ayrıca YYK’nın yanında fikir alışverişi yaptığımız MFP Yazar grubumuz da bulunmaktadır. Yazar grubuna dahil olmak için Twitter üzerinden YYK üyelerine DM atabilirsiniz.

YYK başlangıçta sitenin sadece teknik işlerini yapmakta ve olabildiğince az düzenlemeyle gönderilen tüm yazıları yayınlama politikası izlemekteydi. Ama zamanla amaçları ve yayın ilkeleri doğrultusunda yazıları değerlendirmeye başlamış ve uygun olmayan yazıların düzeltilmesini istemiştir.

 YYK Üyeleri
İsa Hafalır : 1979 yılında Konya'da doğdu. 2001 yılında Bilkent Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu, 2003 yılında California Institute of Technology'den sosyal bilimler alanında yüksek lisans, 2007 yılında Penn State University'den ekonomi alanında doktora aldı. 2007-2017 yılları arasında Carnegie Mellon University'de ekonomi alanında yardımcı doçent ve doçent olarak çalıştı. 2017 yılından beri University of Technology Sydney'de ekonomi profesörü olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Enes Gökçe:1988 yılında Adana’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden 2013 yılında mezun oldu. 2014 yılında MEB YLSY bursiyeri olarak ABD’ye geldi. 2016’da University of Minnesota’da Yetişkin Eğitimi alanında master aldı. Penn State University’de 2016’da Yetişkin Eğitimi & Yaşamboyu Öğrenme alanında doktora eğitimine başladı. Aynı yıl KHK ile bursiyerlikten ihraç oldu. Şu an doktora eğitimine devam etmektedir. Data Science ile ilgilenmektedir.
Murat Er:1977 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra Amerika ve sonrasında Kanada’da eğitim ve çalışma hayatına devam etti. 2001 yılından beri yurt dışında yaşamaktadır. Şu an Kanada’nın, Toronto şehrinde elektrik işleri yapan bir firması bulunmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu vardır.

YYK’nın Görevleri:
1. Teknik işler ve site altyapısı
2. Yazıların yayın ilkelerine göre denetimi
3. Yorumların denetimi
4. Yeni proje ve fikirleri hayata geçirme
5. Söyleşiler
6. Tanıtım faaliyetleri