YAYIN İLKELERİ - Münferit Fikir Platformu

SON

Bu Blogda Ara

YAYIN İLKELERİ


MFP blogda yazılan tüm yazılar yazarların şahsi görüşleridir, MFP'nin ve platformdaki diğer yazarların görüşlerini ifade etmez.

Yazılar için seçilen resimler ve vurgular editörlere aittir.

Yazılar MFP’nin amaçlarıyla çelişmemelidir.

Yazılarda genellemeler ve nefret söylemleri olmamalıdır.

Fikri yazılarınızı mahlas isimle yazabilirsiniz.

Yazınızda ispatlanması güç bilgiler verirseniz, bilginin ciddiyetine ve yazıya etkisine göre gerçek kimliğinizi YYK’ya ispatlamadan (kimliğiniz saklı kalacaktır) mahlas isimle yazamazsınız. Kimliğinizi ispatlasanız bile, sansasyonel bilgilerin doğruluğu da YYK’yı ikna etmelidir.

Yorumların Denetimi

1.  Yorumlarımlar için onay durumu yoktur, yaptığınız yorumlar direk yayınlanacaktır.

Recaptcha (Google'ın robot olup olmadığınızın anlamak için size bulmaca sorması) bazı internet tarayıcılarında (Opera vb.) ya da gizli/özel sekmede çıkmayabilir. Eğer yorum yazdıktan sonra Recaptcha çıkmıyorsa yorumunuz gönderilmemiş oluyor. Bu sorun sitemiz kaynaklı bir sorun değil, doğrudan Google blog hizmetleri kaynaklı bir sorundur. Sorunun çözümü için farklı bir tarayıcıdan (Chrome vb.) ya da gizli/özel sekmeyi kapatarak yorumunuzu göndermeniz gerekmektedir.

2.   Küfür ve hakaret içeren tüm yorumlar silinecektir. Küfrün kime edildiğinin bir önemi yoktur. Tekrardan küfürsüz bir şekilde yorum yapabilirsiniz.

Söyleşi konuklarımıza karşı yapılan kötü niyetli veya hakaret içeren yorumlar da silinecektir.

2 yorum:

 1. Arkadaşlar bu platformu ODATV'de Asiye Güldoğan'ın bugünkü ''FETÖ İsyan Eden Cemaati Toparlamaya Çalışıyor'' başlıklı yazısından öğrendim. Şöyle yazılan yazılara göz gezdirdim ve genel olarak edindiğim intibaa şu oldu: Geçmişte bu yapının içine bir şekilde girmiş olan 17/25 ve 15 Temmuz olayları sonrasında bu yapıyı sorgulamaya başlayan insanların görüşlerini yansıtıyor. Kimisi mağduriyetlerinden bahsederken, kimisi bu işlerin neden başlarına geldiğini sorguluyor. Kimisi bu yapıdan tamamen ümidini kesip nefret duyguları beslerken, kimisi bu yapıyı hala bir ümit ışığı olarak görüyor, kendilerine sahip çıkılmadığından dertleniyor. Ancak dikkatimi çeken bir şey var ki, burada en ağır eleştirileri yapmaya çalışanlar bile, şöyle olmasaydı, böyle olmasaydı, o mu suçlu, bu mu suçlu, şeklinde analizler yapmaya çalışıyor. Bence büyük çoğunluk havanda su dövüyor. Çünkü bu başımıza gelenlerin hepsi de SIYASAL ISLAM anlayışının kaçınılmaz sonuçlarıdır. Mesele o cemaat, bu cemaat veya tarikat meselesi değildir. Benim hiç bir cemaat, tarikat bağlantım olmadı ama bir dönem müslümanlığı çok iyi yaşama hevesim oldu. Kuranı türkçesinden defalarca okudum. Peygamberin hayatını öğrenme gayretim oldu. Sonuçta vardığım son nokta ise şunlar olmuştur.
  -İslamiyet tarihi bir vakadır.
  -Kerbela olayı ile birlikte bu serüven bitmiştir.
  -O tarihten itibaren SİYASAL İSLAM'a tam olarak geçilmiştir.
  -Allah, dinini koruyamamıştır.
  -Bir yaratıcı vardır.
  -O yaratıcı hiç bir din indirmemiştir.
  -Doğruyu bulabilmemiz için bize AKIL VE VİCDAN vermiştir.
  -Bu donanımla biz AKLEDER ve MUHAKEME yapabiliriz.
  -Öldükten sonra bir yaşam var ise, o yaratıcı bize verdiği bu donanımla (AKıL-VICDAN) yargılama yeteneğine sahiptir.
  -ANCAK BÖYLE BIR ZORUNLULUĞU DA YOKTUR
  -Yaratıcının kanunları değiştirilemez ve eğilip, bükülemez.
  ÖRN: Fizik kanunları, Kimya, Matematik vs.
  NOT: İnsanoğlu bunları ancak keşfedebilir. Birleştirir, ayrıştırır, hesaplar ama kural koyamaz.

  Kısacası Sorun DİNİN kendisidir. Gelişmiş ülkeler bunu 300 yıl önce yaşadı, yüzleşti ve çözdü. Biz yeni yüzleşiyoruz. Bu kadar.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ateist ve deist olan yazarlar da aynı şeyi diyor sitede. Herkesin farklı bir görüşü var

   Sil