Header Ads Widget

test banner

YAYIN İLKELERİ

Münferit Fikir Platformu sitesinde yazılan tüm yazılar yazarların şahsi görüşleridir, MFP'nin ve platformdaki diğer yazarların görüşlerini ifade etmez. 

Yazılar için seçilen resimler ve vurgular editörlere aittir.

Yazılar MFP’nin amaçlarıyla çelişmemelidir.  

Yazılarda genellemeler ve nefret söylemleri olmamalıdır. 

Fikri yazılarınızı mahlas isimle yazabilirsiniz. 

Yazınızda ispatlanması güç bilgiler verirseniz, bilginin ciddiyetine ve yazıya etkisine göre gerçek kimliğinizi YYK’ya ispatlamadan (kimliğiniz saklı kalacaktır) mahlas isimle yazamazsınız. Kimliğinizi ispatlasanız bile, sansasyonel bilgilerin doğruluğu konusunda YYK’yı ikna etmeniz gerekir.

Yorumların Denetimi 

1. Yorumlarımlar için onay durumu yoktur, yaptığınız yorumlar direk yayınlanacaktır. Recaptcha (Google'ın robot olup olmadığınızın anlamak için size bulmaca sorması) bazı internet tarayıcılarında (Opera vb.) ya da gizli/özel sekmede çıkmayabilir. Eğer yorum yazdıktan sonra Recaptcha çıkmıyorsa yorumunuz gönderilmemiş oluyor. Bu sorun sitemiz kaynaklı bir sorun değil, doğrudan Google blog hizmetleri kaynaklı bir sorundur. Sorunun çözümü için farklı bir tarayıcıdan (Chrome vb.) ya da gizli/özel sekmeyi kapatarak yorumunuzu göndermeniz gerekmektedir. 

2. Küfür ve hakaret içeren tüm yorumlar silinecektir. Küfrün kime edildiğinin bir önemi yoktur. Tekrardan küfürsüz bir şekilde yorum yapabilirsiniz. Söyleşi konuklarımıza karşı yapılan kötü niyetli veya hakaret içeren yorumlar da silinecektir.

Önemli duyuru: MFP Yayın Yönetim Kurulu’nun 28 Haziran 2023'de aldığı karar doğrultusunda bloğumuzda artık güncel ve siyaset içeren yazılar yayınlanmayacaktır. Sadece edebiyat, felsefe vb konulardaki yazıları yayınlayacağız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.