Header Ads Widget

test banner

Hanefi Avcı | Türkiye'nin Güvenlik Sorunları, 17-25 Aralık, 15 Temmuz, Gülen Cemaati, KHK'lar.

Hanefi Avcı ile MFP söyleşisi gerçekleştirdik. -Türkiye'nin Güvenlik Sorunları

-17-25 Aralık

-15 Temmuz

-Gülen Cemaati

-KHK'lar. author

"Sorumluluk Reddi" Konusunda Önemli Bilgilendirme:

Münferit Fikir Platformunda yazılan tüm yazılar, aksi MFP YYK tarafından belirtilmedikçe yazarların kendi görüşleridir. MFP’nin ve platformdaki diğer yazarların görüşlerini yansıtmaz veya ifade etmez.

Yorum Gönder

7 Yorumlar

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Kibar olmaya çalışayım. isa adam sana Türkiye hakkında konuşuyor birşey anlatmaya çalışıyor. Bir mesajı var, çalışmaları var, iletmeye çalışıyor. Sen çıkıp "ya boşver onları khk'lılar var, 15 temmuz'u kim yaptı." diye adamı kesip sözde kendi alanına çekiyorsun. Bu senin yaşama ve olaylara dar bakış açını yansıtıyor. Ülkede yaşanan diğer terör olaylarıyla PKK ile 15 temmuz'un veya Fetullahçılığın alakası yok sanıyorsun. Bunların hepsi birbiriyle bağlantılı. Bunu anlamanız için size zaman gerekiyor. Birazda allah nasip ederse.... Fetullahçılığın -geçmişte olsa- insanı getirdiği konum bu oluyor işte. Ayrıca twitter'da Hanefi Avcı'yı işkenceci diye suçlayan sözde işkenceye karşı Fetullahçılar "bu adam işkenceci, itiraf etti, konuşmaya hakkı yok." deyip duruyorlar.

  Oysa cezaevinde olan Yurt Atayün, Anadolu Atayün'ün bizzat işkencesine uğrayan insanlar biliyoruz. Cemaat'in nasıl onları savunduğunuda. Boş insanlar işte.

  Bir örnek :

  https://www.facebook.com/notes/10224275327570091/

  Fetullahçılık yeryüzünün en iğrenç şeylerinden biridir. Bir insana yapılabilecek en kötü şeydir onu Fetullahçı yapmak.

  Amazon Prime yapımı The Purge diye bir dizi var. Gerçekten yerzüyünün halini bu kadar güzel anlatan bir dizi olamaz.

  Dizinin konusu şu ABD'de yeni bir kanunla her yıl 12 saat boyunca öldürmek ve her suçu işlemek serbest. Karakterlerden ikisi yetişkin göçmen (meksikalı) yetim abi-kızkardeş, erkek kardeş asker oluyor, kızkardeş bir rehabilitasyon merkezinde bir dini gruba ve kült'e katılıyor. Bu kült ise beyinlerini yıkayıp Purge yani arınma günü kendilerini feda etmelerini öğütlüyor ve mavi bir otobüsle hepsini sözleştikleri kişilere öldürülmeleri için teslim ediyor. Bu kişiler seve seve ölüme gidiyor.

  Dizinin ilerleyen bölümlerinde erkek kardeş bir şekilde kız kardeşini kurtarıyor. Eski bir polisin bar'ına gidiyorlar orada eski dürüst polis kıza tarikatından hoşlanmadıgını söylüyor ve şöyle bir diyalog geçiyor aralarında

  Kız : "saçma bulduğunu biliyorum, yalnızdım kimsesizdim, kalacak bir yerim yoktu ve Tavis (tarikatın kurucusu kadın ) birşeye inanmaya ihtiyacım olduğunda oradaydı.

  Polis : Tavis ile cezaevinde mi tanıştın ?

  Kız: Rehabilitasyon merkezinde tanıştım.

  Polis: Tavis seninle ilgilenen sosyal görevliydi?

  Kız : Evet işi oydu.

  Bu sahnede "yönetmen" önemli birşey söyleneceğini göstermek için polis'in kendi mekanında olduğu halde kimsenin duymaması için kapıyı kapattırıyor. (Hanefi Avcı'da cezaevine bir kitap yüzünden girdi biliyorsunuz.)

  Polis : Duyduğuma göre Tavis üyelerini çok dikkatli seçiyor. Onaylanmaları gerekiyor.

  Kız: Kim tarafından ?

  Polis: NFFA tarafından ( NFFA : Yönetici elit zengin sağcı siyasi parti), ona fon sağlayanlar. Bu yüzden ona arınma gecesi dokunmuyorlar.

  Kız : Hayır. Yanlış biliyorsun. Biz politik bir organizasyon değiliz. ( Fetullahçıların siyasi olmadıklarını sık sık söylemeleri gibi)

  Polis: Evet eminim öyle demiştir. Ama planın parçasıda bu zaten. Kimleri üye yaptığını bir düşün ? Cezaevleri, hastanaleri, barınakları?

  Kız : Yardıma ihtiyacı olan, bir amaç arayan insanları bulmak için tabii ki

  Polis : Hayır! NFFA'nin gözden çıkardığı insanları bulmak için! O otobüse benzin doldurmak sosyal sağlık hizmeti vermekten daha ucuza geliyor.

  Kız: Yalan söylüyorsun. Bu imkansız.

  Polis : Ben polisken kanıtımız vardı. Para transferleri, belgeler. Onu seçtiler. Tavis kendi rolünü oynuyor. (İsmail Hakkı Pekin : FG özel harp elemanıydı)

  Kız: Ona yeni insanlar bulması için yardım etmiştim.

  Polis: Bilmiyordun.

  Kız: Peki sen neden bunu herkese söylemedin ??

  Polis : Bir dosya hazırlıyorduk fakat kanıtları yok ettiler.


  Konuşma böyle devam ediyor. Aklı olan anlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Egonuz tavan gelip böyle üsten yazıyorsunuz.

   Madem çok zekisin böyle zeka fışkırıyor. Yaptığın yorumda ismail pekin'in sözüne referans yapmışsın. Hadi ispatla nasıl özel harp elemanıymış. İsmail Pekin çok dürüst biri mi Zaman gazetesine çıkıp neden balyoz-ergenekon davaları lehine röportaj verdi hadi izah et.

   Hanefi Avcı'nın dolu programı var en son tv100'de 2,5 saat tüm sorulara cevap verdi. Aynı soruları sorcaksa bu adam niye yapsın programı da soru sormasını tutup fethullahçılığa bağlıyorsun.

   Bu adamlar eskiden fethullahçı diye kendini ondan üstün görebileceğini mi sanıyorsun. Sözleri ele alalım zekanı gösteren:

   "Ülkede yaşanan diğer terör olaylarıyla PKK ile 15 temmuz'un veya Fetullahçılığın alakası yok sanıyorsun. Bunların hepsi birbiriyle bağlantılı."

   Hadi ispatla bu sözünü nasıl bağlantı varmış. Bugüne kadar 1 kişinin ispatlayamadığı olayı çat çat çat ispatla hadi böyle boyundan büyük laflar ediyorsun ya. Bir kere pkk ne kürt sorunu ne hiç araştırıp okudun mu? Devletin terör ezberleri dışında bunları hiç araştırdın mı?

   En son bi de "allah nasip ederse...." demiş. Ne farkın var fethullahçılardan sen biliyorsun çünkü Allah sana nasip etmiş, seçilmiş mi görüyorsun kendini. Allah'ın özel kulu musun da sana nasip etti. Çok zeki arkadaş, 2 tane islamla ilgili soru sorsam şurada cübbeliye fethullaha bağlarsın, bu görüşlerin hepsi fethullahta da var dediğim bocalarsın asıl en büyük fethullahçı sizlersiniz hala, fethullahçı olduğunuzun farkında değilsiniz. Git bi kendi dinini öğren araştır da sonra böyle laflar et. 1400 sene önceki masala aktarım yoluyla inanıyorsun, fethullahçılar 10 yıllık masallara aktarımla inanınca akılsız oluyorlar. Peki sen nasıl akıllı oluyorsun, allah nasip etmiş ya sana tam neyi nasip etmiş çok merak ettim. Ödünüz kopuyor fethullahçıların sorunlarının İslam'dan geldiğini birileri diyince. Öyle bir ödününüz kopuyor ki gökten inmiş cia ajanları yaptınız adamları. Bir de dizi atıp anlayan anlar diyor. Anadolu atayün işkenceci iyi tespit etmişsin onu, peki bu devletin pkk'dan farkı ne o zaman. o işkenceci bu işkenceci öbürü katil öbürü hırsız o zaman bu devlet nasıl terör örgütü değil? Kendi dogmalarından başla sonra fethullahçılardan zekiyim diye geçinirsin.

   Sil
  2. ��1400 sene önceki masala aktarım yoluyla inanıyorsun, fethullahçılar 10 yıllık masallara aktarımla inanınca akılsız oluyorlar.
   ..
   ��Ödünüz kopuyor fethullahçıların sorunlarının İslam'dan geldiğini birileri diyince.
   ...
   puahaha çok haklı ��

   Sil
  3. Islam? peygamberin cok umrumda saniyorsun. Lafin gelisi allah nasip ederse dedim. Fetullahcilarin bu aydinlanmasida mukemmel oluyor artik islam mislamda cikti aradan fetullah kaldi :) puhaha cok hakli cok guldum

   Sil
  4. İsa, bir kaç defa programcı yada gazeteci olmadığını söyledi zaten. Bu eleştiriniz çok saçma üstelik Hanefi bey belki on yerde bu konuları anlattı tabiiki kendi alanına çekecek.

   İslama laf etmeden Fethullaha laf etmeye kalkmak sizi zor duruma düşürüyor. Gerçekler ortada, Fethullah gökten zenbille inmedi, islamda var olan bir hegemonyayı devam ettiriyor sadece. Adam sıfırdan bir şey uydurmuş değil.

   Sil
 3. 15 Temmuz'un arkasında kim var diye sormak yerine kim bizi Fetullahçı yaptı diye sorduğunu gün belki birşeyler düzelir. O zaman 15 Temmuz'un arkasında kim olduğunuda anlamış olursunuz.

  YanıtlaSil